شروع از صفر تا نتیجه

شما هم میخواهید از دی و بهمن شروع از صفر داشته باشید و به نتیجه دلخواه تان برسید؟

در اینجا یک راهنمایی و راهگشایی برای همه داوطلبان کنکور داریم. همه داوطلبانی که اکنون 5 ماه تا به کنکور آنها باقی مانده است.

آیا تصمیم به شروع از صفر برای کنکور گرفته‌اید؟

این پنج مرحله ممکن است کمک کننده باشند:

1. برنامه ریزی هدفمند برای شروع از صفر:

هدف های واقعی و قابل اندازه گیری برای خود تعیین کنید.

تقسیم زمان برای هر درس و فعالیت مطالعاتی نکته دیگر این ماجراست. توجه داشته باشید برنامه استاندارد همه این ویژگی ها را دارد.

2. استفاده از منابع مناسب:

انتخاب کتب و منابع مرجع از منابع معتبر و با کیفیت برای شروع از صفر بسیار اهمیت دارد. این اممر اگر رعایت نشود به معنی نابودی تلاش شما تمام میشود.

مشاوره با معلمان یا دیگر داوطلبان هم همین تاثیر را دارد. استفاده از منابع نامناسب مسیر تلاش شما را گمراه میکند. این امر بدتر از تلاش نکردن است چراکه شما تلاش میکنید اما به  انتیجه دلخواه نمیرسید.

3. تکنیک های یادگیری:

استفاده از تکنیک  های یادگیری و مطالعاتی خاص برگ برنده شما در رسیدن به هدف تان است. بسیاری از رقبای شم برنامه ریزی و مطالعه و منابع کای را دارند اما در این مرحله شما رقابت را میبرید.

4. شروع از صفر و ارزیابی مستمر

حل تعداد زیادی از سوالات تستی و کنکورهای گذشته نشان دهنده سطح شماست. همچنین شما میتوانید در این صورت ایرادات خود را به بهترین شکل اصلاح کنید. داشتن تست و تمرین مستمر و البته درست گام مهمی در موفقیت شماست.

حتی اگر تا به امروز تست نزده اید، یا خود را ارزیابی نکرده اید از این به بعد باید مدام تست  بزنید و خود را بیازمایید.

5. مدیریت استراحت:

احتمالا الان تصمیم گرفته اید بی وقفه و بدون استراحت درس بخوانید اما این احساس هفته آینده نابود میشود. شما باید در کنار درس خواندن تان به استراحت خود هم اهمیت بدهید. این امر باعث استمرار و البته بازدهی بالای شما میشود.

اگر میخواهید شروع از صفر داشته باشید و 5 ماهه به نتیجه برسید راه آن بالا نگه داشتن بازدهی مغزی و البته حفظ سلامت جسمی و روحی تان است.

با توجه به این مراحل و تلاش مداوم، امکان پیشرفت در کنکور در مدت ۵ ماه وجود دارد. مهمترین نکته این است که انگیزه و اجتناب از تسلیم در مسیر یادگیری را حفظ کنید.

درصورت تمایل میتوانید فرم زیر را پر کنید تا از طرح های کامل مشاوره ای ما مطلع شوید.

 

دریافت مشاوره

 

 

حال برای راهگشایی بیشتر به این 3 ویدیو دقت کنید تا هم به لحاظ علمی و هم انگیزشی مسیرتان روشن شود.

 

5 اصل موفقیت در شروع از صفر :

 

 

برای شروع از دی چه کنیم؟ 

 

 

کنکور تموم نشده؟ 

 

 

درصورت تمایل میتوانید فرم زیر را پر کنید تا از طرح های کامل مشاوره ای ما مطلع شوید.

 

دریافت مشاوره

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است